• TamircimKonya

Cam Balkon Genel Özellikleri

Bulunduğu balkonun şeklini almaktadır. Açılır balkonlar için özel tasarlanmış dikey profilleriyle, farklı şekildeki balkonlarınıza gönül rahatlığıyla uygulatabilirsiniz. Isıcamlı kanatlar kolayca kayar ve direk olmadan tamamen açık hale getirilebilir.

Cam Balkon Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mevsimlik cambalkonculardan uzak durun!
Cam balkon ile ilgili piyasada çok fazla sayıda “mevsimlik cambalkoncu” bulunmaktadır. Bu firmalar, cam balkonun talep gördüğü sezonda satış yapıp, sonrasında ortadan kaybolmaktadırlar. Dolayısıyla, müşteriler, servis almak istediklerinde, yaptırdıkları firmayı tekrar bulamamakta ve mağdur olmaktadırlar.

Yaptırdığınız firma, malzemeyi nereden temin ediyor?

Cam balkon profil ve aksamları sektörde herhangi bir alüminyum veya aksesuar toptancısından tedarik edilebilmektedir. Piyasa firmaları bu tür yerlerden malzemeyi temin edip, satmaktadırlar. Bu ürünler ile ilgili herhangi bir kalite güvencesi bulunmamaktadır. Malzemeler; hurda katkılı mı, güneş (uv) dayanımı nedir, paslanmaz mı, ilerleyen zamanlarda parça kırılırsa, kimden tedarik edilecek vb. soruların cevabı bulunmamaktadır.

Paslanmazlık

Balkonlar dış iklime açık mekanlardır. Dolayısıyla sistemin tüm elemanlarının, dış iklim dayanımlı olması gerekir. Cam balkon sistemlerinin ana unsuru olan, taşıyıcı rulman ve aksam parçalarının, mutlaka “paslanmaz” krom-nikel malzeme ile üretilmesi gerekmektedir. Alıcılar, firma ile mutlaka yazılı sözleşme yapmalı, sözleşmelerinde paslanmaz rulman ve paslanmaz aksam maddelerini kesinlikle kayıt altına almalıdırlar. Firmalar, teker ve aksam takımlarının paslanmaz olduğunu iddia ediyorsa, “rulmanlarının” paslanmaz olup, olmadığı sorgulanmalıdır.

İzolasyon

Cam balkon sistemlerinin ana unsurlarından biri de izolasyondur.
Önemli izolasyon etmenleri:

a) Kanatların kapak birleşimlerindeki sızdırmazlık,

b) Cam panellerin raylarla birleşimindeki kıl fırçaların yalıtım fonksiyonu,

c) Cam cama birleşimlerdeki UV dayanımlı şeffaf contalar veya alüminyum fitillerdir.

Diğer bir etken, balkonun su almasını engelleyen “su tahliye” yapısıdır. Firmadan bunlarla ilgili tatminkâr açıklamalar istenmelidir.

Alüminyum fitil mi, plastik fitil mi?

Sistemlerde, camlar arası hem alüminyum fitil hem de şeffaf PVC fitil kullanılabilir. Alüminyum fitil kullanıldığında, cam aralarında bu fitiller gözükür ancak rüzgâra karşı daha dayanıklıdır. Alüminyum oldukları için, sararmazlar. Şeffaf fitil kullanıldığında, camlar arasında bu fitiller gözükmez, daha estetik bir görüntü olur. Şeffaf fitiller güneşe karşı daha az dayanıklıdır.

Servis - Garanti

Sektörde, piyasadan tedarik ettikleri profil ve aksesuarlarla, salt ucuzluk anlayışıyla hareket eden birçok firma bulunmaktadır. Servis ve garanti konusunda, tüketicilere, ciddi boyutlarda, sıkıntı yaşatmaktadırlar. Verilen sözde garantiler hiçbir anlam ve yaptırım ifade etmezler.

Güvenlik ve Kolay Kullanım

Sistemde hırsızlıklara ve çocukların camları açarak oluşturacakları tehlikelere karşı, kilitlenebilir açma-kapama düzeneği bulunmalıdır. Aynı zamanda cam panellerin, sarkma ve bırakmasını önleyen, taşıma sistemi önemli güvenlik ve dayanım unsurudur. Bununla birlikte, sistemlere stor perde, renkli cam vb. eklentiler isteğe bağlı olarak uygulanabilmelidir.

Tamircim Konya

Tamircim konya Olarak ,Konya,Pvc kapı pencere,plastik Kapı,plastik Pencere,Pakpen,Pimapen,Cambalkon,Cam Balkon,Aluminyum,Alüminyum,Aluminyum doğrama,alüminyum dograma,Duşakabin,Sineklik,Plise sineklik,Korkuluk,Doğrama,Dograma,File,Balkon filesi,Güvenlik ağı,Güvenlik filesi,Merdiven filesi,evcil hayvan filesi,kedi filesi,kuş filesi,köpek filesi,İç Dış Dekorasyon,Çelik kapı,Daire,EV,Tamirat,Tadilat,Amerikan panel kapı,lake kapı,panel kapı,Panjur sistemleri,Kapı Pencere Tamiri,ofis Tamir Tamiri Tamirat ve Tadilat işleriniz.

Siz değerli Müşterilerimize Hizmet Vermekteyiz.